Motywacja

Czasami bywa, że jesteśmy zagubieni, nie wiemy co dalej i dlaczego… Brakuje nam motywacji do dalszego treningu.

Wiele lat już startuję i trenuję, miałem kilka razy chwile zwątpienia w sens treningu. Oto kilka moich przemyśleń na temat motywacji – może komuś pomoże:

  1. Najważniejsze to określenie celu (długoterminowy/krótkoterminowy), wszystko jedno jaki, ale ma być. Celem może być poprawa albo utrzymanie zdrowia, zawody, wynik, trening jako samodoskonalenie.
  2. Obecnie dobrym motywatorem jest rozpowszechnienie informacji o swoich planach – wielu z nas lubi być podziwianymi, stąd tak popularny rozwój mediów społecznościowych – wykorzystajmy to: głupio będzie odpuścić kiedy wszyscy na nas liczą i nam kibicują.
  3. Zwracaj uwagę na siebie – nie na innych, to ty będziesz coś robił i sam się z tego rozliczysz. Naprawdę szczery będziesz przed samym sobą. Na tyle będziesz dobry, na ile potwierdzisz wobec siebie, że dałeś z siebie tyle ile mogłeś. Nie koniecznie wszystko, ale dużo, wiele, bardzo dużo… Życie weryfikuje ile to jest dużo. Nie zapominaj, że jesteśmy amatorami, mamy rodzinę, zobowiązania i różne ograniczenia. Daj z siebie ile możesz, żyj, ciesz się z tego co osiągnąłeś.
  4. Motywuje: muzyka, film (mnie urzekła historia Dirk’a Hoyt’a na Hawajach), książki, podróże, ale także osiągnięcia innych…
  5. Na koniec najważniejsze wg mnie: sport, trening, sposób życia powinien przynosić radość, niezależnie od wyników. Jeśli nie będziesz szczęśliwy z tym co robisz to trudno osiągać dobre wyniki i pozytywne efekty.

DSC_0520

Powodzenia!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Motywacja

  1. Teraz jak zostałeś Sportowcem Roku w Żyrardowie to motywacja pewnie podskoczyła i nie ma czasu na nudę – Sportowiec Roku w Żyrardowie w 2015 to może w 2016 roku Sportowiec Roku w Polsce 🙂 potem jest jeszcze Europa i Świat 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s